סכמטיקה מארחים

9 באפריל, 2014
מאת זקס

_
IF

ביום ראשון 13.4.14, סכמטיקה יארחו באוגנדה י-ם את תומאס להן (סינתי, גרמניה), אריאל שיבולת (סקסופון, ישראל), מיול דרייבר, אלכס דרול, ספרק או וזקס.

***

תומאס להן מחולל נסים עם סינתיסייזר אנלוגי. הנגינה שלו מהפנטת ונמצאת במקום ייחודי לו, המזכיר מאוד נגינה אקוסטית ברגישות ובישירות של עיצוב הצליל.
להן נמנה על העלית המצומצמת של נגנים שהגיעו להבנה מעמיקה של הכלי כמערכת ייצור צליל, והשפה הצלילית שלו עשירה בניואנסים, במעברי סאונד מפתיעים, בסאונד פיזי מטלטל לצד רגעים עדינים שמענגים את האוזן ואת הלב.
רשימת השותפים של להן מדברת בעד עצמה, ופורשת טווח סגנוני ואקספרסיבי נרחב. היא כוללת רוק ניסיוני במסגרת להקת Konk Pack עם טים הודצ'קינסון (Henry Cow) וביחד עם אנדי מור (The Ex), אלתור אלקטרואוקסטי קפדני לצד חלוצים כגון ג'ון בוצ'ר וקית' רואו (AMM), שיתוף אקוסטי\אלקטרוני עם אמן הקול פיל מינטון, אלתורי ג'ז חופשי בצוותא עם מוזיקאים פורצי דרך כג'רי המינגווי, נויז אלקטרוני במסגרת הדואו עם המפיק\מלחין מרכוס שמיקלר (Pluramon), שיתופי פעולה עם אורן עמברצ'י, עם כריסטיאן פנז ועוד ועוד.
תומאס להן מנגן על Synthi A של חברת EMS. כולם שמעו על מוג (Moog), הרבה אנשים מכירים את הסינתים של ארפ (Arp), חלק גם יודעים על המערכות של בוכלה (Buchla) ושל סרג' (Serge). כל אלו חברות אמריקאיות. החברה החמישית במועדון המערכות האלקטרונית האגדיות היא ה-EMS, שנוסדה באנגליה ב-1969 על ידי פטר זינובייף וטריסטרם קארי – שהיו חלק מהחבורה המובחרת של הסדנה הרדיופונית של ה-BBC. סדרת הסינתים של EMS מוכרת לאוזני רבים מהשימוש שנעשה בה באלבום Dark side of the Moon של פינק פלויד.

בשעה 15:00 יערוך תומאס להן סדנה לאילתור אלקטרואקוסטי במסגרת התכנית ללימודים מתקדמים באמנות סאונד ומוסיקה אקספרימנטלית של בית הספר לצילום, ניו מדיה ומוסיקה חדשה במוסררה.תגובות: